
Server, Mini Tower (Micro-ATX)
It’s a good time to buy! Prices are at an all-time low
*If you do not meet the repayments on your BNPL agreement, your account will go into arrears. This may affect your credit report, which may limit your ability to access a BNPL agreement in the future. Please shop responsibly. 18+ ROI residents only. Credit subject to status. APR 0%. Terms and conditions and late fees app.
Lowest price for Chieftec HT-01B-350S8 is €56.60. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Chieftec HT-01B-350S8 |
| Brand | Chieftec |
Product Properties | |
| Chassis Type | Mini Tower (Micro-ATX), Server |
| Colour | White, Black |
| Motherboard Support | ATX, Micro-ATX, Mini-ATX |
Connections | |
| Microphone (3.5mm) Port | Yes |
| Headphone (3.5mm) Port | Yes |
| USB-C | No |
| USB-A | No |
Storage | |
| 3.5" bays | 3 pcs |
| 5.25" bays | 2 pcs |
| 2.5" bays | 1 pcs |
Power Supply | |
| PSU Integrated | No |
Expansion Slots | |
| Expansion Slots | 4 pcs |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2017-05-24 |
Cooling | |
|---|---|
| Fan Mounts 200 mm | 0 |
| Fan | Yes, No |
| Fan Mounts 140 mm | 0 |
| Fan Mounts 80 mm | 0 |
| Fan Mounts 90 mm | 0 |
| Fan Mounts 120 mm | 0 |
| Fan Mounts 92 mm | 0 |
Measures | |
| Weight | 4.5 kg |
| Height | 35.2 cm |
| Depth | 40.8 cm |
| Width | 18.0 cm |
| CPU Cooler Height (max) | 140.0 mm |
| Graphics Card Length (max) | 340.0 mm |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.