
On-Ear, Microphone
*If you do not meet the repayments on your BNPL agreement, your account will go into arrears. This may affect your credit report, which may limit your ability to access a BNPL agreement in the future. Please shop responsibly. 18+ ROI residents only. Credit subject to status. APR 0%. Terms and conditions and late fees app.
Lowest price for Logitech H151 is €17.50. This is currently the cheapest offer among 8 stores.
Product | |
|---|---|
| Product name | Logitech H151 |
| Brand | Logitech |
| Type | Headphones |
Type | |
| Type of Headphone | On-Ear |
| Gaming Headset | No |
Product Properties | |
| Colour | Black |
Audio Features | |
| Impedance | 22.0 ohm |
| Speaker Configuration | 2.0 (stereo) |
| Frequency Response (min) | 20.0 Hz |
| Sensitivity | 122.0 dB/mW |
| Frequency Response (max) | 20000.0 Hz |
Connections | |
| Connector on Cable | 3.5mm |
Wireless | |
| Bluetooth | No |
| Multipoint | No |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2021-08-16 |
Features | |
|---|---|
| Foldable | No |
| Suitable for Training | No |
| Water Resistant | No |
| Simulated Surround Sound | No |
| Microphone | Yes |
| Background Noise Activation | Yes |
| Buttons & Controls | Volume |
| Voice Control | No |
| Wireless | No |
| Detachable Cable | No |
Measures | |
| Weight | 80.0 g |
| Cable Length | 1.8 m |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.