Centru de ajutor
/
Livrări și retururi
/
Comanda mea a fost anulată. De ce mi se mai debitează încă bani?

Comanda mea a fost anulată. De ce mi se mai debitează încă bani?

În cazul în care ți se mai debitează încă bani, deși comanda este anulată, cel mai probabil magazinul nu a deblocat suma reținută.

Ce este o sumă reținută?

  • O sumă reținută este o sumă blocată pe cardul tău pentru a ne asigura că sunt fonduri suficiente pentru prima ta rată.
  • Suma reținută este deblocată de magazin atunci când comanda este anulată.
  • În funcție de instituția financiară cu care lucrezi, deblocarea se va reflecta în contul tău bancar în termen de 1-7 zile lucrătoare.

Ce trebuie să fac?

Dacă ți se debitează plăți în continuare sau dacă suma reținută nu a fost deblocată după câteva zile, îți recomandăm să contactezi pe chat Serviciul clienți, având la îndemână confirmarea anulării.
Ai nevoie de ajutor suplimentar?
Discută cu noi