
Radeon RX 6400
Lowest price for Powercolor Radeon RX 6400 ITX HDMI DP 4GB is -. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Powercolor Radeon RX 6400 ITX HDMI DP 4GB |
| Brand | Powercolor |
Series | |
| AMD Radeon | Radeon RX 6400 |
| Type | AMD Radeon |
Product Properties | |
| Factory Overclocked | No |
| Cooling | Active |
| LHR (Lite Hash Rate) | No |
| Stream Processors/CUDA Cores | 768 pcs |
| No. of Fans | 1 |
| GPU Clock Speed | 2039 MHz |
| VR support (Virtual Reality) | Yes |
| GPU Clock Speed Boost | 2321 MHz |
Connections | |
| PCIe Version | 4.0 |
| Connections | DisplayPort, HDMI |
| Number of DisplayPort | 1 pcs |
| DisplayPort Version | 1.4 |
| HDMI Version | 2.1 |
| No. of HDMI | 1 pcs |
Display | |
| Resolution (max) | 7680x4320 pixels |
Memory | |
|---|---|
| Memory Size | 4 GB |
| Memory Clock | 16000 MHz |
| Memory Bus | 64 bit |
| Memory Type | GDDR6 |
Power Supply | |
| Recommended PSU | 350W |
Compatibility | |
| Nvidia SLI | No |
| DirectX | 12.0 |
| AMD Crossfire | Yes |
| NVLink | No |
| Vulkan | Yes |
Measures | |
| Low Profile | No |
| Width | 125.0 mm |
| Height | 40.0 mm |
| Length | 165.0 mm |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2022-06-07 |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.