
Laser, 1920x1080 (Full HD)
Try flexible payments with
Lowest price for Viewsonic LS711HD is €2,315.00. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Viewsonic LS711HD |
| Brand | Viewsonic |
Type | |
| Type of Projector | Standard |
| Technology | Laser |
Product Properties | |
| Properties | Remote Control, Built-in Speakers |
| Colour | White |
Picture | |
| Keystone Adjustment | Vertical |
| Brightness (ANSI) | 4200 |
| Image Settings | Keystone Corrections, Zoom |
| Focus | Manual |
| Supported Picture Formats | 1080p, 576i |
| HDR | No |
| Light Source | Lamp |
| 3D | No, Yes |
Display | |
| Screen Resolution | 1920x1080 (Full HD) |
Features | |
|---|---|
| App Control | No |
| Can Run on Batteries | No |
Connections | |
| HDCP Version | 1.4 |
| USB In | 1 |
| Inputs | USB |
| USB Type | USB-A |
| HDMI Version | 1.4 |
| HDMI | Yes |
Power Supply | |
| Power Consumption (normal) | 210.0 W |
Energy Facts | |
| Power Consumption (Standby) | 0.5 W |
Measures | |
| Weight | 3.15 kg |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2024-04-04 |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.