
DLP, 16:10 1920x1200
Try flexible payments with
Lowest price for Viewsonic LS921WU is -. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Viewsonic LS921WU |
| Brand | Viewsonic |
Type | |
| Type of Projector | Standard |
| Technology | DLP |
Product Properties | |
| Properties | Remote Control, Built-in Speakers |
| Noise Level (normal mode) | 36 dB |
| Colour | White |
| Noise Level (eco/low/whisper mode) | 29 dB |
| Lamp Life (standard mode) | 20000 h |
| Projection Distance (min) | 1.0 m |
| Projection Distance (max) | 3.8 m |
Features | |
| Can Run on Batteries | No |
Connections | |
| Inputs | VGA, USB |
| 3.5mm (AUX) Out | 1 |
| No. of HDMI | 2 pcs |
| HDMI | Yes |
Display | |
| Screen Resolution | 1920x1200 |
Energy Facts | |
| Power Consumption (Standby) | 0.5 W |
Power Supply | |
| Power Consumption (normal) | 450.0 W |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2021-09-23 |
Picture | |
|---|---|
| Aspect Ratio | 16:10 |
| Keystone Adjustment | Horizontal, Vertical |
| HDR Type | HLG, HDR10 |
| Brightness (ANSI) | 6000 |
| Zoom Ratio (optical) | 1.1 x |
| Zoom | Digital, Manual Optical |
| Image Settings | Keystone Corrections, Zoom |
| HDR | Yes, No |
| Light Source | Laser |
| Zoom Ratio (digital) | 2 x |
| Lens Shift Adjustment | Vertical |
| 3D Type | 3D |
| Contrast (dynamic) | 3000000 :1 |
| 3D | No, Yes |
Measures | |
| Weight | 6.5 kg |
| Width | 405.0 mm |
| Depth | 305.0 mm |
| Height | 145.0 mm |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.