On Private / Go to Business
Panel sprzedawcy

Teraz przelewy internetowe Sofort w nowej odsłonie Klarna.

Przelew.
Zapłać teraz przez bankowość internetową.

Prosty i bezpieczny sposób na robienie zakupów w sieci z wykorzystaniem swoich danych bankowości internetowej. Po prostu smoooth.

Prosty i bezpieczny sposób na robienie zakupów w sieci z wykorzystaniem swoich danych bankowości internetowej. Po prostu smoooth.

Jak to działa?

Wygodne zakupy przez Internet.

Nie musisz wpisywać długich numerów kart płatniczych, zakładać konta i nie ma potrzeby zapisywania Twoich danych.

Po prostu użyj swoich danych bankowości internetowej i kupuj w sieci. Natychmiastowe potwierdzenie inicjacji transakcji i natychmiastowa realizacja Twojego zamówienia.

Wygodnie i bezpiecznie. Klikasz. I gotowe!

 

Wybierz ”Przelew.”.

Wybierz swój kraj i bank do wykonania przelewu.

Zaloguj się i potwierdź zakup.

Teraz jesteś w strefie formularza bezpiecznych płatności. Zaloguj się za pomocą swoich danych bankowości internetowej. Informacje zostaną przesłane do Twojego banku za pomocą zaszyfrowanego połączenia. Wpisz kod potwierdzający. Każdy kod potwierdzający może być użyty tylko raz i dla Twojego bezpieczeństwa nie może być wykorzystany ponownie.

I gotowe!

Teraz dostaniesz podsumowanie ze szczegółami transakcji dokonanej przez „Przelew.” lub potwierdzenie zakupu ze sklepu internetowego. W jednym miejscu znajdziesz wszystkie informacje o twoich zakupach w sieci.

Sprawdź sam!

Nie musisz nam ufać na słowo. Sprawdź sam przy pomocy wersji demo jak w praktyce działa nasz system do sprawnej obsługi bankowości internetowej, bez obaw, że będziesz musiał coś kupić.

Bezpieczeństwo
W pełni bezpieczny sposób na zakupy online.

 

 

Wszystko co znajdziesz w naszym systemie płatności dla zakupów w sieci zostało opracowane z myślą o Twoim bezpieczeństwie.
Używając swoich własnych zabezpieczonych danych do logowania oznacza, że nie musisz się dzielić swoimi informacjami poufnymi czy szczegółami karty płatniczej ze sprzedawcą. Wprowadzanie danych logowania ma miejsce jedynie podczas wypełniania formularza bezpiecznej płatności Sofort GmbH, do których sprzedawca nie ma dostępu.

Często zadawane pytania (FAQ)

 • Dlaczego szukając w sieci informacji o Sofort, znajduję je dopiero na stronie www. klarna.com?

  W roku 2014 Sofort został zakupiony przez Klarna i tak powstała Klarna Group. W następstwie globalnego rebrandingu przeprowadzonego w sierpniu 2017, metoda płatności obsługiwana przez Sofort GmbH została wizualnie zintegrowana z portfelem produktów Klarna. Nazwa “SOFORT” została zmieniona na “Sofort.” z jej odpowiednimi tłumaczeniami na język danego kraju, w którym ten system funkcjonuje (np. w języku angielskim jest to "Pay now."/ po polsku ”Przelew.”).

  Sofort GmbH ma swoją siedzibę w Monachium, w Niemczech i został założony w roku 2005, początkowo pod nazwą “Payment Network”. Oferuje obecnie produkty oraz usługi bezpiecznej płatności za towary kupione w sieci, mające postać zarówno materialną jak i cyfrową.

 • Kto lub co to jest Sofort GmbH?

  Sofort GmbH to dostawca usług płatniczych, który w roku 2014 został zakupiony przez Klarna, tworząc Klarna Group. Metoda płatności Sofort (znana obecnie w Polsce pod nazwą Przelew.) to popularna usługa oferowana przez Sofort GmbH, umożliwiająca szybką i łatwą płatność za zakupy w sieci przy użyciu danych logowania do bankowości internetowej. Sprzedawca internetowy otrzymuje w czasie rzeczywistym potwierdzenie inicjacji przelewu i może natychmiast wysłać towar klientowi lub w przypadku produktu w postaci cyfrowej, zezwolić na jego pobranie z witryny sklepu.

 • Jak bezpieczny jest ”Przelew.” z usługą bankowości internetowej i jaką cieszy się opinią?

  Zawsze gdy chodzi o pieniądze, bezpieczeństwo liczy się ponad wszystko. Dlatego właśnie opracowaliśmy Przelew. z obsługą bankowości internetowej w ten sposób by był jednym z najbezpieczniejszych systemów płatności online. Przelew internetowy realizowany jest przy użyciu ustalonego przez użytkownika unikalnego loginu i hasła w połączeniu z kodem zabezpieczającym (TAN), co zapewnia najwyższy poziom zabezpieczeń przed jego nieuprawnionym użyciem, ponieważ można go użyć tylko jeden raz, po czym natychmiast traci ważność. Wprowadzanie danych potrzebnych do zalogowania się do sytemu bankowości internetowej, wymagane jest wyłącznie w formularzu bezpiecznej płatności Sofort GmbH, ale nigdy na stronie sprzedawcy. Powyższe rozwiązanie gwarantuje, że sprzedawca nie ma dostępu do wrażliwych danych (takich jak hasła, loginy czy kody zabezpieczające). Transfer danych ma miejsce jedynie przy połączeniach zabezpieczonych poprzez szyfrowanie AES 256 bit. Sofort GmbH nigdy nie gromadzi żadnych wrażliwych danych (takich jak hasła, loginy czy kody zabezpieczające) i realizuje transakcję wyłącznie jako pośrednik techniczny. Wrażliwe informacje nie są nigdy widoczne dla osób trzecich, włącznie z Klarna i pracownikami Sofort GmbH. Dla zapewnienia danym klienta stałego poziomu bezpieczeństwa, Sofort GmbH nie polega wyłącznie na własnej ekspertyzie. TÜV Saarland regularnie testuje oraz wydaje stosowne certyfikaty bezpieczeństwa dla odpowiednich procedur.

 • Czy miały miejsce przypadki nadużycia danych przy użyciu usługi bankowości internetowej ”Przelew.”?

  Od momentu wprowadzenia powyższej metody płatności w 2005 roku, system Sofort przeprowadził już ponad 50 milionów transakcji i żaden klient, który powierzył swoje poufne dane logowania do bankowości internetowej czy kody potwierdzające nigdy nie padł ofiarą nadużycia.

 • Czy sprzedawca ma dostęp do mojego konta lub wrażliwych informacji?

  Sofort GmbH jest pewien bezpieczeństwa swojego systemu płatności internetowych do tego stopnia, że zobowiązuje się zwrócić pieniądze tym klientom, którzy logując się do systemu poprzez swój indywidualny login, hasło i kod zabezpieczający, poniosą jakąkolwiek stratę finansową, która może mieć miejsce w przypadku nieuprawnionego użycia tych danych. Sofort GmbH jednocześnie solidarnie wypłaci odpowiednie zadośćuczynienie wobec roszczeń pod adresem klienta końcowego przez osoby trzecie. Warunkiem spełnienia tego zobowiązania jest przekazanie przez użytkownika końcowego do Sofort GmbH wszelkich informacji niezbędnych do prowadzenia sprawy oraz złożenie oficjalnej reklamacji. Roszczenie nie jest w żaden sposób ograniczone kwotowo, jednakże, nie może przekraczać wysokości kwoty poniesionej straty na skutek nieuprawnionego użycia wykradzionego loginu, hasła i kodu zabezpieczającego.

 • Czy wrażliwe dane takie jak moje dane do logowania i kod zabezpieczający są gromadzone przez Sofort GmbH?

  Absolutnie nie! Dane do logowania w bankowości online oraz kody zabezpieczające nie są nigdy gromadzone i nigdy nie są ujawniane stronom trzecim, włączając w to Klarna oraz pracowników Sofort GmbH. Nie jest to pusta obietnica, ponieważ Sofort GmbH poddaje się regularnie wnikliwemu audytowi zgodność swoich procedur z regulacjami w zakresie ochrony danych. Dodatkowo, TÜV Saarland regularnie dokonuje oceny oraz wydaje stosowne certyfikaty procedurom stosowanym przez Sofort GmbH, zgodnie ze wskazaniami przepisów prawa federalnego w zakresie ochrony danych obowiązujących na terenie Niemiec.

 • Czy sprzedawca ma dostęp do szczegółów mojego konta lub informacji wrażliwych?

  Oczywiście, że nie! W żadnej sytuacji sprzedawca nie ma dostępu do wrażliwych informacji pochodzących z systemu bankowości internetowej (takich jak dane logowania czy kody zabezpieczające), które wprowadzasz do zakodowanego formularza płatności. W żadnym wypadku sprzedawca nie ma również dostępu do Twojego konta.

 • Czy Sofort GmbH ma dostęp do mojego rachunku lub informacji wrażliwych?

  W celu przeprowadzenia transakcji , Sofort GmbH bezwzględnie wymaga jednorazowego dostępu do Twojego konta, jednak w tym zakresie, Sofort GmbH funkcjonuje jedynie jako pośrednik techniczny, który przekazuje do Twojego banku informacje, które wprowadziłeś do formularza bezpiecznych płatności poprzez szyfrowane połączenie. System ”Przelew.” to narzędzie oprogramowania międzybankowego stosowane do obsługi Twojej usługi bankowości internetowej.

 • Skąd wiem, że korzystam właśnie z formularza bezpiecznej płatności, a nie jest to próba wykradzenia moich danych, tzw. phishingu?

  “Phishing” oznacza próby podejmowane przez strony trzecie w celu nieuprawnionego uzyskania i przejęcia wrażliwych danych osobowych (np. numeru konta, danych logowania, kodów zabezpieczających, numeru karty kredytowej itd.) od odbiorców np. poprzez maile phishingowe. Maile takie podobne są do tych, które dostajemy z zaufanych źródeł, jednak poprzez link umieszczony w treści takiego maila, próbują przekierować odbiorcę maila do fałszywej strony. Na takiej właśnie stronie (będącej imitacją tej, która pochodzi od zaufanej firmy) ofiara proszona jest o podanie swoich danych osobowych.
  Przy pomocy następujących metod, możesz sam sprawdzić autentyczność systemu ”Przelew.”:
  1) Adres internetowy (URL) musi zaczynać się od https://www.sofort.com/, co oznacza, że korzystasz z formularza bezpiecznych płatności. Powyższy adres URL zawiera w sobie słowo "sofort" jako, że taka była oryginalna nazwa naszych płatności.
  2) Poprzez kliknięcie na certyfikat bezpieczeństwa – w kolorze zielonym, na początku adresu URL – widać, że Sofort GmbH (Sofort GmbH należy do Klarna Group) jest właścicielem certyfikatu. Symbol kłódki potwierdza, że to połączenie jest bezpieczne. Transfery danych są przeprowadzane przez bezpieczne łącze SSL.

 • Czy to prawda, że ogólne warunki i regulacje bankowe zakazują ujawniania szczegółów loginów użytych do celów bankowości internetowej oraz kodów TAN?

  Twierdzenie o naruszaniu ogólnych warunków i regulacji bankowych (zakazu ujawniania danych logowania i kodów zabezpieczających stronom trzecim) jest całkowicie nieuprawnione. Niemiecki Urząd Federalny ds. Nieuczciwej Konkurencji (Bundeskartellamt) jasno przedstawił swoje stanowisko w lutym 2011. Uznał ogólne regulaminy banków niemieckich lub ich interpretacje mówiące o zakazie korzystania z usługi płatności z bankowością bezpośrednią za łamanie prawa oraz wezwał banki do nie utrudniania dostępu do internetowych systemów płatniczych, funkcjonujących niezależnie od banków, właśnie takich jak np. ”Przelew.” (znany wcześniej pod nazwą SOFORT Überweisung). Banki zgodziły się odstąpić od oficjalnie głoszonej opinii, że użytkownicy korzystający z systemów płatniczych, takich jak ”Przelew.” naruszają ogólne warunki i regulacje bankowe.
  Ponadto należy zauważyć, że regulacje banków dotyczą przekazywania informacji poufnych osobom trzecim, a korzystając z systemu płatności „Przelew.” klient używa jedynie wyspecjalizowanego narzędzia w postaci formularza płatności firmy Sofort GmbH, który w ogóle wyklucza udział osób trzecich w transakcji i nie zapisuje wrażliwych danych takich jak dane do logowania i kody zabezpieczające. Ponadto regulacje Unii Europejskiej mówią o tym, że instytucje zarówno prywatne, jak i publiczne nie mogą zakazywać ani utrudniać swoim klientom korzystania z systemów inicjowania płatności takich jak np. „Przelew.”.

Pyszne.pl jest zadowolone z płatności Przelew. Klarna

Wdrożenie systemu nie było pracochłonne, dlatego w krótkim czasie byliśmy w stanie zaimplementować wymagane rozszerzenia, przetestować i ostatecznie uruchomić system. Od tamtej chwili cieszymy się owocną i bezproblemową współpracą.

Piotr Czajkowski
Country Manager Poland w Pyszne.pl

Sofort jest dla Pyszne.pl rozwiązaniem korzystnym również ze względu na prowizję, która jest niższa niż w wypadku innych dostawców płatności. Sposób działania płatności SOFORT / Przelew. pozawala łatwą obsługę zleceń a dodatkową korzyścią jest możliwość płacenia za obsługę z dołu, za pomocą faktury.