
CPU Water Cooler
*If you do not meet the repayments on your BNPL agreement, your account will go into arrears. This may affect your credit report, which may limit your ability to access a BNPL agreement in the future. Please shop responsibly. 18+ ROI residents only. Credit subject to status. APR 0%. Terms and conditions and late fees app.
Lowest price for Cooler Master ML240L Core A-RGB 2x120mm is €126.37. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | Cooler Master ML240L Core A-RGB 2x120mm |
| Brand | Cooler Master |
| Type | CPU Water Coolers |
Measures | |
| Weight | 1340.0 g |
| Width | 52.2 mm |
| Depth | 119.6 mm |
| Height | 76.0 mm |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2023-06-01 |
Product Properties | |
|---|---|
| Fan Size | 120 mm |
| LED Lighting | Yes |
| Colour | White |
| No. of Fans | 2 |
| Waterblock | For CPU |
| Socket | AM3+, AM2+, 1151, 1200, AM3, 1700, 1150, AM4, FM1, AM2, 1156, AM5, FM2, 1155, FM2+ |
| Fan | Active |
| Noise Level | 27 dB |
| Fan Rotation Speed | 1750 rpm |
| PWM Fan Control | Yes |
| Water Cooling | Water Blocks |
| Fan Airflow (CFM) | 71.93 cfm |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.