
Midi Tower (ATX)
Lowest price for Lian Li O11DEG Dynamic EVO Black is €214.99. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Lian Li O11DEG Dynamic EVO Black |
| Brand | Lian Li |
Product Properties | |
| Release Year | 2023 |
| Chassis Type | Midi Tower (ATX) |
| Colour | Black |
| Motherboard Support | ATX, E-ATX, ITX, Micro-ATX |
| LED Lighting | Yes |
| Material | Aluminium, Steel, Glass |
Connections | |
| Microphone (3.5mm) Port | Yes |
| Headphone (3.5mm) Port | Yes |
| USB-C | Yes |
| No. of USB-C | 1 pcs |
| USB-A | Yes |
| No. of USB-A | 2 pcs |
Design | |
| Dust Filter | Yes |
| Meshfront | No |
| Window Side Panel | Yes |
| Soundproof | No |
Storage | |
| 3.5" bays | 2 pcs |
| 3.5" / 2.5" bays | 1 pcs |
| 5.25" bays | 0 pcs |
| 2.5" bays | 9 pcs |
Expansion Slots | |
| Expansion Slots | 8 pcs |
Power Supply | |
|---|---|
| PSU Integrated | No |
Cooling | |
| Fan Mounts 200 mm | 0 |
| Fan | Yes |
| Fan Mounts 140 mm | 6 |
| Fan Mounts 80 mm | 0 |
| Fan Controllers | No |
| Liquid Cooling Support | No |
| Fan Mounts Total | 10 |
| Fan Mounts 90 mm | 0 |
| Fan Mounts 120 mm | 10 |
| Fan Mounts 92 mm | 0 |
| Heat Zones | 3 |
Measures | |
| PSU Max Length (max) | 220.0 mm |
| Height | 45.9 cm |
| Depth | 46.5 cm |
| Width | 28.5 cm |
| CPU Cooler Height (max) | 167.0 mm |
| Graphics Card Length (max) | 426.0 mm |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2022-01-05 |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.