
Wall Mounted Extractor Fan
Lowest price for Indesit IHGC6.5LMX 60cm, Stainless Steel is €209.97. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Indesit IHGC6.5LMX 60cm, Stainless Steel |
| Brand | Indesit |
Product Properties | |
| Product Type | Wall Mounted Extractor Fan |
| Colour | Stainless Steel |
| Noise Level | 65 dB |
| Features | Adjusted for Carbon Filter, Washable Filters, Lighting |
| Flow of Air (m3/h) | 432 |
| Speeds | 3 |
Performance | |
| Grease Filtration Efficiency Class | C |
| Lighting Efficiency Class | A |
| Energy Class | D |
Measures | |
|---|---|
| Width | 60.0 cm |
| Height (min) | 40.0 cm |
| Standard Width | 60cm |
| Depth | 45.0 cm |
| Weight | 16.3 kg |
| Duct Dimension | 150.0 mm |
| Height (max) | 112.0 cm |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2020-10-13 |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.