*If you do not meet the repayments on your BNPL agreement, your account will go into arrears. This may affect your credit report, which may limit your ability to access a BNPL agreement in the future. Please shop responsibly. 18+ ROI residents only. Credit subject to status. APR 0%. Terms and conditions and late fees app.
Lowest price for Microsoft Surface Pro Copilot is €2,005.99. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Microsoft Surface Pro Copilot |
| Brand | Microsoft |
Series | |
| Series | Microsoft Surface Pro |
Product Properties | |
| Release Year | 2025 |
| Colour | Black |
| Manufacturer Colour | Black |
| Screen Size | 12.0 " |
| OS Version | Windows 11 Pro |
| Operating System | Windows |
Camera | |
| Camera Resolution | 10.0 MP |
| No. of Back Cameras | 1 |
| Telephoto Camera | No |
| No. of Front Cameras | 1 |
| Ultra-Wide Angle Camera | No |
Features | |
| Fingerprint Reader | No |
| Water Resistant | No |
| Keyboard Included | No |
| Facial Recognition | No |
Connections | |
| USB Version | Thunderbolt 4, DisplayPort Alt Mode |
| Connections | 3.5 mm Jack, USB-C, Thunderbolt, HDMI |
| No. of USB-C | 2 pcs |
| Memory Card Reader | No |
Storage | |
| Storage Capacity | 256 GB |
Memory | |
| RAM | 16 GB |
Display | |
|---|---|
| Screen Resolution | 2880x1920 |
| Pixel Density (PPI) | 267 |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Active Digitizer (Stylus pen) | No |
| Screen Type | OLED |
Processor | |
| Processor Cores | Octa Core |
Wireless | |
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi Standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| WiDi | No |
| NFC | No |
| Bluetooth Version | 5.4 |
| Wi-Fi Direct | No |
| Wi-Fi | Yes |
| Mobile Networks | No |
Power Source | |
| Battery Technology | Li-Ion |
| Battery Life | 14.0 h |
Measures | |
| Depth | 9.3 mm |
| Width | 287.0 mm |
| Weight | 872.0 g |
| Height | 209.0 mm |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2025-03-05 |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.