
Digital TV box.
Lowest price for TechniSat Digit ISIO S4 is €275.00. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | TechniSat Digit ISIO S4 |
| Brand | TechniSat |
Product Properties | |
| Colour | Black |
| IPTV | No |
| Resolution (max) | 1080p (Full HD) |
Picture | |
| HDTV | Yes |
Features | |
| Properties | Time Shift, Timer, Parental Control, Recording by USB |
| Twin Tuners | Yes |
| DiSEqC | 1.2, 1.0 |
| Recordable | DVR |
Tuner | |
| Digital Tuner | DVB-S, DVB-S2 |
Wireless | |
| Wi-Fi | No |
Energy Facts | |
| Power Consumption (in Use) | 17.1 W |
| Power Consumption (Standby) | 0.4 W |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2023-09-21 |
Connections | |
|---|---|
| Coaxial Out | Yes |
| Common Interface Port | CI+ |
| Ethernet In | 1 |
| HDMI | Yes |
| HDMI Ports | 1 |
| Memory Card Reader | No |
File Formats | |
| Supported Video Formats | 1080i, 1080p (Full HD), 720p, 576p, 576i |
| Supported File Formats | MP3, TS, TS4, MOV, FLAC, MP4, MPG, AVC, GIF, M2TS, BMP, M4V, PNG, AVI, WAV, MKV, H.264, MPEG-4, MP2, AIFF, MPEG, VOB, MPEG-2, AAC, M4A, JPEG |
Measures | |
| Height | 4.0 cm |
| Depth | 17.5 cm |
| Width | 22.0 cm |
| Weight | 0.626 kg |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.