
Digital Kitchen Scale kitchen scale, Automatic Switch-off, Anti Slip Feet, Tare, Overload Indicator, Weight (max) 5kg, Other Units of Measurement: Gram (g), Ounce (oz), Milliliter
*If you do not meet the repayments on your BNPL agreement, your account will go into arrears. This may affect your credit report, which may limit your ability to access a BNPL agreement in the future. Please shop responsibly. 18+ ROI residents only. Credit subject to status. APR 0%. Terms and conditions and late fees app.
Lowest price for TriStar KW-2435 is €11.99. This is currently the cheapest offer among 5 stores.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | TriStar KW-2435 |
| Brand | TriStar |
Product Properties | |
| Accuracy | 1.0 g |
| Material | Stainless Steel, Steel |
| Features | Overload Indicator, Automatic Switch-off, Tare, Anti Slip Feet |
| Other Units of Measurement | Pound (lb), Gram (g), Milliliter (ml), Ounce (oz) |
| Removable Weighing Bowl | No, Yes |
| Colour | Grey, Black, Silver |
| Type of Kitchen Scale | Digital Kitchen Scale |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2016-07-21 |
Power Source | |
|---|---|
| Battery Included | Yes |
| Type of Battery | CR2032 |
Measures | |
| Weight | 380.0 g |
| Width | 15.0 cm |
| Depth | 24.5 cm |
| Weight (max) | 5.0 kg |
| Height | 2.5 cm |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.