
Sous Vide, Display, Keep Warm Function, Timer, 8.5L
Lowest price for Profi Cook SV-1112 is €95.99. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | Profi Cook SV-1112 |
| Brand | Profi Cook |
| Type | Sous Vide |
Power Source | |
| Power | 520 W |
Measures | |
| Depth | 46.0 cm |
| Height | 24.0 cm |
| Weight | 1.9 kg |
| Width | 34.0 cm |
Product Properties | |
|---|---|
| Functions | Timer, Keep Warm Function, Display |
| Colour | Grey |
| Precision | 0.5 °C |
| Temperature (max) | 90.0 °C |
| Lid Material | Plastic |
| Volume | 8.5 L |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2017-05-29 |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.