
Bluetooth
*If you do not meet the repayments on your BNPL agreement, your account will go into arrears. This may affect your credit report, which may limit your ability to access a BNPL agreement in the future. Please shop responsibly. 18+ ROI residents only. Credit subject to status. APR 0%. Terms and conditions and late fees app.
Lowest price for Edifier R1700BT Brown is €132.00. This is currently the cheapest offer among 3 stores.
Product | |
|---|---|
| Product name | Edifier R1700BT Brown |
| Brand | Edifier |
| Type | Stand- & Surround Speakers |
Product Properties | |
| No. of Speakers | 2 pcs |
| Colour | Brown |
| Manufacturer Colour | Brown |
Audio Features | |
| Frequency Response (min) | 60.0 Hz |
| Speaker Output (RMS) | 66.0 W |
| Frequency Response (max) | 20000.0 Hz |
Features | |
| Features | Remote Control |
| Multiroom | No |
| App Control | No |
| Smart Speaker | No |
| Suited for Height Channels | No |
| Type of Amplifier | D |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2024-06-15 |
Connections | |
|---|---|
| Memory Card Reader | No |
| Connections | RCA (Line) |
Wireless | |
| Bluetooth Version | 5.1 |
| Chromecast for Audio | No |
| NFC | No |
| Bluetooth | Yes |
| AirPlay 2 | No |
| Wi-Fi | No |
| Spotify Connect | No |
| AirPlay | No |
Measures | |
| Weight | 6.6 kg |
| Height | 25.4 cm |
| Depth | 21.4 cm |
| Width | 15.4 cm |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.