
18" Intel Core Ultra 9, 1.8 GHz, 32 GB RAM, 2 TB SSD
Try flexible payments with
Lowest price for MSI Stealth 18 AI STUDIO is €2,076.61. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | MSI Stealth 18 AI STUDIO |
| Brand | MSI |
Product Properties | |
| Colour | Black |
| Screen Size | 18.0 " |
| Numpad | Yes |
| Operating System | Windows |
| Windows Version | Windows 11 Pro |
Camera | |
| Webcam Resolution | 1080p (Full HD) |
| Webcam | Yes |
Picture | |
| Aspect Ratio | 16:10 |
Features | |
| TPM 2.0 | Yes |
| Facial Recognition | No |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Fingerprint Reader | Yes |
| Convertible/Hybrid | No |
Connections | |
| Connections | USB-C, USB-A, 3.5 mm Jack, HDMI |
| USB Version | USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 |
| No. of USB-A | 2 pcs |
| No. of USB-C | 1 pcs |
Display | |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Screen Type | LED |
| Screen Resolution | 3840x2400 |
| Touchscreen | No |
Memory | |
| RAM | 32 GB |
| Memory Type | DDR5 |
| Max. RAM Supported | 96 GB |
| Number of RAM Slots | 2 |
Power Source | |
| Battery Life | 5.0 h |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2024-07-23 |
Storage | |
|---|---|
| Memory Card Reader | Yes |
| Type of Memory Card | SD |
| Hard Drive Type | SSD |
| SSD Size | 2 TB |
| Optical Drive | None |
Wireless | |
| Bluetooth | Yes |
| NFC | No |
| Bluetooth Version | 5.4 |
| Mobile Networks | No |
| WiDi | No |
| Wi-Fi Standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| SIM-Card Slot | No |
Processor | |
| Processor Model | 185H |
| Processor | Intel Core Ultra 9 |
| Processor Speed | 1.8 GHz |
| Processor Model | 185H |
| Processor Cores | 16 |
Graphics | |
| Graphics Card Nvidia | GeForce RTX 4070 |
| Graphic Card Memory Size | 8 GB |
| Dedicated Graphic Card | Yes |
Measures | |
| Height | 1.99 cm |
| Depth | 28.97 cm |
| Width | 40.0 cm |
| Weight | 2.89 kg |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.