
Access Point
Lowest price for Devolo Magic 2 is €179.99. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | Devolo Magic 2 |
| Brand | Devolo |
Connections | |
| LAN Ports | 2, 5 |
Wireless | |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi Standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
Measures | |
| Depth | 4.0 cm |
| Width | 7.6 cm |
| Height | 15.2 cm |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2022-10-12 |
Product Properties | |
|---|---|
| DHCP | No |
| MIMO | No |
| LAN Speed | 1000 Mbps |
| Wireless Speed | 2400 |
| NAT | No |
| Wireless Security | WPA3, WPA, WPA2 |
| Frequency Band | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Power over Ethernet (PoE) | No |
| Type | Access Point |
| SSID | No |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.