
Camera Backpack
*Please shop responsibly. 18+ ROI residents only. Credit subject to status. APR 0%. Missed payments may incur a fee and affect your ability to use Klarna in the future. T&Cs apply.
Lowest price for Manfrotto PRO Light Backloader Backpack M is €133.49. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Product | |
|---|---|
| Product name | Manfrotto PRO Light Backloader Backpack M |
| Brand | Manfrotto |
| Type | Camera Bags & Cases |
Product Properties | |
| Suitable For | Camera Accessory, Camera Tripod, DSLR Camera, Camera Lense, Compact Camera, Camera Flash |
| Features | Top Handle, Tripod Holder, Water Resistant |
| Type of Camera Bag | Camera Backpack |
| Volume | 16.0 L |
| Laptop Size (max) | 15 " |
| Lens Compartments | 6 pcs |
| Colour | Black |
| Camera Compartments | 3 pcs |
| Pockets & Compartments | Outer Pocket, Laptop Pocket |
Material | |
|---|---|
| Material | Polyamide, Polyester |
Measures | |
| Weight | 1890.0 g |
| Height (interior) | 430.0 mm |
| Depth (interior) | 160.0 mm |
| Width (interior) | 270.0 mm |
| Width (exterior) | 320.0 mm |
| Height (exterior) | 520.0 mm |
| Depth (exterior) | 260.0 mm |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2021-10-07 |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.