
Camera Backpack
It's a good time to buy! Prices are currently €63 less than average.
*If you do not meet the repayments on your BNPL agreement, your account will go into arrears. This may affect your credit report, which may limit your ability to access a BNPL agreement in the future. Please shop responsibly. 18+ ROI residents only. Credit subject to status. APR 0%. Terms and conditions and late fees app.
Lowest price for Think Tank BackStory 15 is €251.99. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Product | |
|---|---|
| Product name | Think Tank BackStory 15 |
| Brand | Think Tank |
| Type | Camera Bags & Cases |
Product Properties | |
| Suitable For | Camera Accessory, Camera Tripod, DSLR Camera, Camera Lense, Compact Camera, Camera Flash |
| Features | Tripod Holder, Water Resistant |
| Type of Camera Bag | Camera Backpack |
| Laptop Size (max) | 16 " |
| Lens Compartments | 5 pcs |
| Colour | Grey |
| Camera Compartments | 2 pcs |
| Pockets & Compartments | Memory Card Pocket, Mobile Phone Pocket, Adjustable Divider, Laptop Pocket |
Material | |
|---|---|
| Material | Polyamide |
Measures | |
| Weight | 1600.0 g |
| Height (interior) | 430.0 mm |
| Depth (interior) | 150.0 mm |
| Width (interior) | 270.0 mm |
| Width (exterior) | 280.0 mm |
| Height (exterior) | 500.0 mm |
| Depth (exterior) | 190.0 mm |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2020-10-28 |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.