
Handheld GPS Unit
*If you do not meet the repayments on your BNPL agreement, your account will go into arrears. This may affect your credit report, which may limit your ability to access a BNPL agreement in the future. Please shop responsibly. 18+ ROI residents only. Credit subject to status. APR 0%. Terms and conditions and late fees app.
Lowest price for Garmin eTrex 22x is €219.00. This is currently the cheapest offer among 4 stores.
Product | |
|---|---|
| Product name | Garmin eTrex 22x |
| Brand | Garmin |
| Type | Handheld GPS Units |
Type | |
| Controls | Keypad, Touch Screen |
Product Properties | |
| External Antenna | No |
| Colour Display | Yes |
Features | |
| Features | POI Capable |
| Protection | Water Resistant |
| Map Coverage | Europe |
Display | |
| Screen Resolution | 320x240 |
| Display Size | 2.2 " |
Memory | |
| Included Memory | 8000 MB |
| Memory Type | microSD |
LCD Monitor | |
|---|---|
| Screen Format | 4:3 |
| Touch Screen | Yes |
Accuracy | |
| DGPS Ready | No |
Power Source | |
| Type of Battery | AA (LR06) |
| Battery Life | 25.0 h |
Measures | |
| Weight | 142.0 g |
| Height | 10.3 cm |
| Depth | 3.3 cm |
| Width | 5.4 cm |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2019-10-31 |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.