
Area of Use: Wrist, 200 Memory Slots, Date Display, Manual, App Compatible, Memory Function, Systolic Reading, Clinically Tested, Diastolic Reading, Clock, Blood Pressure Deviation: 3mmHG
It's a good time to buy! Prices are currently €21 less than average.
*If you do not meet the repayments on your BNPL agreement, your account will go into arrears. This may affect your credit report, which may limit your ability to access a BNPL agreement in the future. Please shop responsibly. 18+ ROI residents only. Credit subject to status. APR 0%. Terms and conditions and late fees app.
Lowest price for Omron RS7 Intelli IT is €81.96. This is currently the cheapest offer among 3 stores.
Product | |
|---|---|
| Product name | Omron RS7 Intelli IT |
| Brand | Omron |
| Type | Blood Pressure Monitors |
Power Source | |
| Rechargeable Battery | No |
| Power Source | Battery |
Measures | |
| Length | 6.3 cm |
| Width | 9.1 cm |
| Height | 1.3 cm |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2020-08-26 |
Product Properties | |
|---|---|
| Number of Users | 2 |
| Cuff Length (max) | 215.0 mm |
| Area of Use (Blood Pressure Monitor) | Wrist |
| Memory Slots | 200 |
| Properties (Blood Pressure Monitor) | Systolic Reading, Memory Function, Date Display, Clinically Tested, Diastolic Reading, Clock, App Compatible, Manual |
| Cuff Length (min) | 135.0 mm |
| Blood Pressure Deviation | 3 mmHG |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.