
Cross- & Line Laser, Battery
Screwfix
DEWALT DW088K-XJ Red Self-Levelling Cross-Line Laser Level (38474)
Or 3 interest-free payments of €46.98/mo.*
*If you do not meet the repayments on your BNPL agreement, your account will go into arrears. This may affect your credit report, which may limit your ability to access a BNPL agreement in the future. Please shop responsibly. 18+ ROI residents only. Credit subject to status. APR 0%. Terms and conditions and late fees app.
Lowest price for Dewalt DW088K-XJ is €140.95. This is currently the cheapest offer among 5 stores.
Product | |
|---|---|
| Product name | Dewalt DW088K-XJ |
| Brand | Dewalt |
| Type | Cross- & Line Laser |
Product Properties | |
| Features | Self leveling, Horizontal laser line, Vertical laser line, Tripod mount, Wall mount |
| No. of Laser Lights | 2 pcs |
| Accuracy | 3.0 mm |
| Measurement Distance (max) | 50.0 m |
| IP-Class | IP54 |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2015-07-16 |
Power Source | |
|---|---|
| Battery Technology | Alkaline |
| Power Source | Battery |
| Type of Battery | AA (LR06) |
| Voltage | 4.5 V |
Measures | |
| Width | 61.0 mm |
| Weight | 0.46 kg |
| Length | 112.0 mm |
| Height | 113.0 mm |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.