
Garden Shear, Hedge Shear, Length 54.4 cm
Lowest price for Fiskars HS53 is €32.99. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Product | |
|---|---|
| Product name | Fiskars HS53 |
| Brand | Fiskars |
| Type | Garden Shears |
Type | |
| Garden Shears | Hedge Shear |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2021-08-11 |
Product Properties | |
|---|---|
| Material (blade) | Carbon Steel |
| Set | No |
| For Lefthanded Use | Mixed-Handed |
Measures | |
| Length | 54.4 cm |
| Width | 14.8 cm |
| Weight | 610.0 g |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.