
SSD, 2.5", USB-A, USB 3.2 Gen 1
Lowest price for iStorage diskAshur Pro 2 Level3 256-bit 1TB is €319.71. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | iStorage diskAshur Pro 2 Level3 256-bit 1TB |
| Brand | iStorage |
Wireless | |
| Wi-Fi | No |
Measures | |
| Weight | 225.0 g |
| Width | 124.0 mm |
| Height | 20.0 mm |
| Depth | 84.0 mm |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2022-10-19 |
Product Properties | |
|---|---|
| Size | 1000 GB |
| RPM | 5400 rpm |
| External Connection | USB-A |
| Type | SSD |
| Sequential Read | 148 MB/s |
| Interface | USB 3.2 Gen 1 |
| Placement | External |
| Sequential Write | 140 MB/s |
| Form Factor | 2.5" |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.