
Coffee Brewer, with Display, Drip Tray, 900W, Capacity: 1.2 L, Capacity (cups): 10 Cups, Colour: Stainless Steel
Lowest price for Profi Cook PC-KA 1191 is €71.99. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | Profi Cook PC-KA 1191 |
| Brand | Profi Cook |
| Type | Coffee Brewers |
Product Properties | |
| Type of Coffee Pot | Thermo Pot |
| No. of Brewing Pots Included | 1 pcs |
| Features | Display, Drip Tray |
| Functions | Lime Indicator, Programmable, Timer |
| Colour | Stainless Steel |
| Manufacturer Colour | Stainless Steel |
| Integrated Coffee Grinder | No |
| Capacity | 1.2 L |
| Capacity (cups) | 10 Cups |
Features | |
|---|---|
| App Control | No |
Material | |
| Material | Stainless Steel |
Power Source | |
| Voltage | 230.0 V |
| Power | 900 W |
Measures | |
| Weight | 2.7 kg |
| Height | 32.5 cm |
| Width | 16.3 cm |
| Depth | 22.5 cm |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2020-09-17 |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.