
Blender with Jug, 2800 ml, Measurement Indicator on the Pitcher, BPA-Free, Ice Crusher, Pulse Function, Adjustable Speed, 2660W
*If you do not meet the repayments on your BNPL agreement, your account will go into arrears. This may affect your credit report, which may limit your ability to access a BNPL agreement in the future. Please shop responsibly. 18+ ROI residents only. Credit subject to status. APR 0%. Terms and conditions and late fees app.
Lowest price for Blendtec Designer 725 is €1,019.00. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Product | |
|---|---|
| Product name | Blendtec Designer 725 |
| Brand | Blendtec |
| Type | Blenders with Jug |
Power Source | |
| Power | 2660 W |
Measures | |
| Weight | 4.9 kg |
| Height | 39.7 cm |
| Width | 17.8 cm |
| Depth | 23.5 cm |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2015-09-09 |
Product Properties | |
|---|---|
| Capacity (Pitcher) | 2800.0 ml |
| Colour | Grey |
| Features | Measurement Indicator on the Pitcher, BPA-Free, Pulse Function, Adjustable Speed, Ice Crusher |
| No. of Included Pitchers / Mugs | 1 pcs |
| No. of Speeds | 6 |
| No. of Programs | 4 |
| Program | Smoothie, Soup |
| Strength | 3.8 hp |
| Pitcher Material | Plastic |
| Base Material | Stainless Steel |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.