*If you do not meet the repayments on your BNPL agreement, your account will go into arrears. This may affect your credit report, which may limit your ability to access a BNPL agreement in the future. Please shop responsibly. 18+ ROI residents only. Credit subject to status. APR 0%. Terms and conditions and late fees app.
Lowest price for Polk Audio Magnifi Mini AX is €414.96. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Product | |
|---|---|
| Product name | Polk Audio Magnifi Mini AX |
| Brand | Polk Audio |
| Type | Soundbars |
Type | |
| Subwoofer | Yes |
| Connection on Subwoofer | Wireless |
Product Properties | |
| Colour | Black |
Picture | |
| 3D Pictures | No |
Features | |
| Voice Control | Yes |
| Automatic Calibration | No |
| Multiroom | Yes |
| Voice Assistant | Google Assistant |
| (ARC) Audio Return Channel | ARC, eARC |
| Simulated Surround Sound | Yes |
| DSP | No |
| Remote Control | Yes |
| App Control | Yes |
Audio | |
| Surround Sound Formats | Dolby Atmos, DTS Virtual:X, DTS Digital Surround, Dolby Digital Plus, DTS:X, DTS-HD Master Audio, PCM, Dolby Digital |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2022-06-01 |
Connections | |
|---|---|
| HDMI Pass-Through | No |
| No. of Optical S/PDIF | 1 pcs |
| Connections | 3.5 mm Jack, USB-A, Optical S/PDIF |
Wireless | |
| NFC | No |
| Bluetooth | Yes |
| Wireless Type | AirPlay 2 |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth Version | 5.0 |
| App Compatibility | Tidal, Pandora, Chromecast for audio, Deezer, AirPlay 2, AirPlay, Spotify Connect |
Measures | |
| Width (Soundbar) | 36.6 cm |
| Height (Soundbar) | 7.9 cm |
| Depth (Subwoofer) | 39.6 cm |
| Height (Subwoofer) | 37.1 cm |
| Width (Subwoofer) | 18.2 cm |
| Depth (Soundbar) | 10.4 cm |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.