*If you do not meet the repayments on your BNPL agreement, your account will go into arrears. This may affect your credit report, which may limit your ability to access a BNPL agreement in the future. Please shop responsibly. 18+ ROI residents only. Credit subject to status. APR 0%. Terms and conditions and late fees app.
Lowest price for Panasonic SC-HTB600 is €379.86. This is currently the cheapest offer among 3 stores.
Product | |
|---|---|
| Product name | Panasonic SC-HTB600 |
| Brand | Panasonic |
| Type | Soundbars |
Type | |
| Subwoofer | Yes |
| Connection on Subwoofer | Wireless |
| Subwoofer Construction | Bass Reflex |
Product Properties | |
| Colour | Black |
Features | |
| Automatic Calibration | No |
| Multiroom | No |
| (ARC) Audio Return Channel | eARC |
| Simulated Surround Sound | Yes |
| DSP | No |
| Remote Control | Yes |
| App Control | No |
Connections | |
| HDMI Pass-Through | Yes |
| No. of HDMI | 1 pcs |
| No. of Optical S/PDIF | 1 pcs |
| Connections | USB-A, Optical S/PDIF, HDMI |
| Outputs | HDMI |
| No. of HDMI Out | 1 pcs |
Watt | |
| Soundbar Output Power Total | 160.0 W |
| External Subwoofer Output Power | 200 W |
Wireless | |
|---|---|
| NFC | No |
| Bluetooth Codec | SBC |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Version | 5.0 |
Audio | |
| Surround Sound Formats | DTS, DTS ES, Dolby Atmos, LPCM, DTS Virtual:X, DTS-HD High Resolution, Dolby TrueHD, DTS Digital Surround, Dolby Digital Plus, DTS:X, DTS-HD High Resolution Audio, DTS 96/24, Dolby Digital |
| Channel Separation | 2.1 |
Energy Facts | |
| Power Consumption (in Use) | 36.0 W |
| Power Consumption (Standby) | 0.5 W |
Measures | |
| Weight (Subwoofer) | 8.4 kg |
| Width (Soundbar) | 96.2 cm |
| Height (Soundbar) | 5.6 cm |
| Depth (Subwoofer) | 38.5 cm |
| Weight (Soundbar) | 3.3 kg |
| Height (Subwoofer) | 41.3 cm |
| Width (Subwoofer) | 19.1 cm |
| Depth (Soundbar) | 12.0 cm |
Related | |
| Certification | CEC Compatible |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2020-08-17 |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.