
Wireless, On-Ear, Microphone, Bluetooth
*If you do not meet the repayments on your BNPL agreement, your account will go into arrears. This may affect your credit report, which may limit your ability to access a BNPL agreement in the future. Please shop responsibly. 18+ ROI residents only. Credit subject to status. APR 0%. Terms and conditions and late fees app.
Lowest price for jLAB Go Work is €56.71. This is currently the cheapest offer among 3 stores.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | jLAB Go Work |
| Brand | jLAB |
| Type | Headphones |
Type | |
| Type of Headphone | On-Ear |
| Gaming Headset | No |
Product Properties | |
| Colour | Black |
Audio Features | |
| Impedance | 32.0 ohm |
| Speaker Configuration | 2.0 (stereo) |
| Size of the Drivers | 40.0 mm |
| Frequency Response (min) | 20.0 Hz |
| Sensitivity | 117.0 dB/mW |
| Frequency Response (max) | 20000.0 Hz |
Connections | |
| Connector on Cable | 3.5mm |
Design | |
| Construction & Elements | Dynamic |
Power Supply | |
| Battery Time (standby) | 470.0 h |
| Battery Time (in use) | 45.0 h |
Measures | |
| Weight | 170.0 g |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2021-06-15 |
Features | |
|---|---|
| Foldable | No |
| Suitable for Training | No |
| Water Resistant | No |
| Simulated Surround Sound | No |
| Microphone | Yes |
| Background Noise Activation | No |
| Buttons & Controls | Answer/Hang Up, Play/Pause, Volume |
| Voice Control | No |
| Wireless | Yes |
| Detachable Cable | Yes |
Wireless | |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Version | 5.0 |
| Bluetooth Codec | AAC, SBC |
| Wireless Range | 10.0 m |
| Multipoint | No |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.