
Wireless, On-Ear, Microphone, Active Noise Cancelling, Bluetooth
Lowest price for jLAB Go Work Pop is €50.78. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | jLAB Go Work Pop |
| Brand | jLAB |
| Type | Headphones |
Type | |
| Type of Headphone | On-Ear |
| Gaming Headset | No |
Product Properties | |
| Colour | White, Green, Black |
Audio Features | |
| Impedance | 32.0 ohm |
| Speaker Configuration | 2.0 (stereo) |
| Size of the Drivers | 40.0 mm |
| Frequency Response (min) | 20.0 Hz |
| Frequency Response (max) | 20000.0 Hz |
Connections | |
| Connector on Cable | USB |
Design | |
| Acoustic Seal | Semi Open |
| Construction & Elements | Dynamic |
Power Supply | |
| Battery Time (standby) | 470.0 h |
| Battery Time (in use) | 50.0 h |
Measures | |
| Weight | 170.0 g |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2023-03-23 |
Features | |
|---|---|
| Foldable | Yes |
| Suitable for Training | No |
| Noise Cancelling | Active Noise Cancelling |
| Water Resistant | No |
| Simulated Surround Sound | No |
| Microphone | Yes |
| Background Noise Activation | No |
| Buttons & Controls | Play/Pause, Volume |
| Voice Control | No |
| Wireless | Yes |
| Detachable Cable | Yes |
Wireless | |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Version | 5.0 |
| Bluetooth Codec | SBC |
| NFC | No |
| Wireless Range | 9.14 m |
| Wi-Fi | No |
| Multipoint | No |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.