
DLP, 16:9 1280x800
*If you do not meet the repayments on your BNPL agreement, your account will go into arrears. This may affect your credit report, which may limit your ability to access a BNPL agreement in the future. Please shop responsibly. 18+ ROI residents only. Credit subject to status. APR 0%. Terms and conditions and late fees app.
Lowest price for Optoma ZW350ST is €1,442.99. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Optoma ZW350ST |
| Brand | Optoma |
Type | |
| LCD Type | 1LCD |
| Type of Projector | Standard |
| Technology | DLP |
Product Properties | |
| Properties | Built-in Speakers |
| Noise Level (normal mode) | 34 dB |
| Colour | White |
| Noise Level (eco/low/whisper mode) | 32 dB |
| Lamp Life (eco/low mode) | 30000 h |
| Lamp Life (standard mode) | 20000 h |
| Projection Distance (min) | 1.0 m |
Features | |
| App Control | No |
| Can Run on Batteries | No |
Connections | |
| USB Version | 2.0 |
| USB In | 1 |
| Inputs | RS 232, Ethernet, USB |
| USB Type | USB-A |
| HDMI Version | 1.4a |
| 3.5mm (AUX) Out | 1 |
| No. of HDMI | 2 pcs |
| HDMI | Yes |
Display | |
| Screen Resolution | 1280x800 |
Wireless | |
| Wi-Fi | No |
| Bluetooth | No |
Picture | |
|---|---|
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Keystone Adjustment | Vertical |
| Brightness (ANSI) | 3600 |
| Zoom | Manual Optical |
| Image Settings | Keystone Corrections, Zoom, Focus |
| Focus | Manual |
| Supported Picture Formats | 1080i, 1080p, 480p, 576i, 720p |
| HDR | No |
| Contrast (standard) | 300000 :1 |
| Lens Shift Control | Manual |
| Light Source | Lamp |
| Vertical Lens shift % | 40.0 % |
| Lens Shift Adjustment | Vertical |
| 3D Type | Full 3D HD |
| 3D | Yes |
Power Supply | |
| Power Consumption (normal) | 139.0 W |
Energy Facts | |
| Power Consumption (Standby) | 0.5 W |
Measures | |
| Weight | 4.2 kg |
| Width | 274.0 mm |
| Depth | 216.0 mm |
| Height | 114.0 mm |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2023-03-23 |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.