
LCD, 16:10 1280x800
*If you do not meet the repayments on your BNPL agreement, your account will go into arrears. This may affect your credit report, which may limit your ability to access a BNPL agreement in the future. Please shop responsibly. 18+ ROI residents only. Credit subject to status. APR 0%. Terms and conditions and late fees app.
Lowest price for Epson EB-1780W is €982.99. This is currently the cheapest offer among 3 stores.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Epson EB-1780W |
| Brand | Epson |
Type | |
| LCD Type | 3LCD |
| Type of Projector | Standard |
| Technology | LCD |
Product Properties | |
| Noise Level (normal mode) | 39 dB |
| Colour | White |
| Noise Level (eco/low/whisper mode) | 30 dB |
| Lamp Life (standard mode) | 4000 h |
| Projection Distance (min) | 0.7 m |
| Projection Distance (max) | 8.2 m |
Features | |
| App Control | No |
| Can Run on Batteries | No |
Connections | |
| Inputs | VGA, USB |
| USB Type | USB-A |
| No. of HDMI | 1 pcs |
| HDMI | Yes |
Display | |
| Screen Resolution | 1280x800 |
Power Supply | |
| Power Consumption (normal) | 277.0 W |
Wireless | |
| Wi-Fi | Yes |
Picture | |
|---|---|
| Aspect Ratio | 16:10 |
| Keystone Adjustment | Horizontal, Vertical |
| Brightness (ANSI) | 3000 |
| Zoom Ratio (optical) | 1.2 x |
| Zoom | Manual Optical |
| Image Settings | Keystone Corrections, Zoom, Focus |
| Focus | Manual |
| Brightness (eco, ANSI) | 1900 |
| HDR | No |
| Contrast (standard) | 10000 :1 |
| Light Source | Lamp |
| 3D | No |
Measures | |
| Weight | 1.8 kg |
| Width | 292.0 mm |
| Depth | 213.0 mm |
| Height | 44.0 mm |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2017-01-09 |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.