
Server
*If you do not meet the repayments on your BNPL agreement, your account will go into arrears. This may affect your credit report, which may limit your ability to access a BNPL agreement in the future. Please shop responsibly. 18+ ROI residents only. Credit subject to status. APR 0%. Terms and conditions and late fees app.
Lowest price for Inter-Tech IPC 2U 2098-SL is -. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Inter-Tech IPC 2U 2098-SL |
| Brand | Inter-Tech |
Product Properties | |
| Chassis Type | Server |
| Colour | Black |
| Motherboard Support | ATX, Micro-ATX, Mini-ATX |
| LED Lighting | No |
Connections | |
| Microphone (3.5mm) Port | No |
| Headphone (3.5mm) Port | No |
| USB-C | No |
| USB-A | Yes |
| No. of USB-A | 2 pcs |
Material | |
| Material | Steel |
Storage | |
| 3.5" bays | 6 pcs |
| 5.25" bays | 1 pcs |
| 2.5" bays | 3 pcs |
Power Supply | |
| PSU Integrated | No |
| PSU Format | ATX |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2022-10-04 |
Design | |
|---|---|
| Dust Filter | No |
| Meshfront | No |
| Window Side Panel | No |
| Soundproof | No |
Cooling | |
| Fan | Yes |
| Fan Mounts 80 mm | 4 |
| Fan Controllers | No |
| Liquid Cooling Support | No |
| Fan Mounts Total | 6 |
Measures | |
| Weight | 8.7 kg |
| Height | 8.9 cm |
| Depth | 61.5 cm |
| Width | 45.8 cm |
| CPU Cooler Height (max) | 65.0 mm |
| Graphics Card Length (max) | 290.0 mm |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.