
Mini Tower (Micro-ATX)
*If you do not meet the repayments on your BNPL agreement, your account will go into arrears. This may affect your credit report, which may limit your ability to access a BNPL agreement in the future. Please shop responsibly. 18+ ROI residents only. Credit subject to status. APR 0%. Terms and conditions and late fees app.
Lowest price for Silverstone Technology Milo ML03 is €117.48. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | Silverstone Technology Milo ML03 |
| Brand | Silverstone Technology |
Product Properties | |
| Chassis Type | Mini Tower (Micro-ATX) |
| Colour | Black, Silver |
| Motherboard Support | Micro-ATX, Mini-ATX, Mini-DTX |
| LED Lighting | No |
Connections | |
| Microphone (3.5mm) Port | Yes |
| Headphone (3.5mm) Port | Yes |
| USB-C | No |
| USB-A | Yes, No |
| No. of USB-A | 2 pcs |
Material | |
| Material | Plastic, Steel, Aluminium |
Storage | |
| 3.5" bays | 2 pcs |
| 3.5" / 2.5" bays | 0 pcs |
| 5.25" bays | 1 pcs |
| 2.5" bays | 0 pcs |
Design | |
| Dust Filter | No |
| Meshfront | No |
| Window Side Panel | No |
| Soundproof | No |
Power Supply | |
| PSU Integrated | No |
Expansion Slots | |
|---|---|
| Expansion Slots | 5 pcs |
Cooling | |
| Fan Mounts 200 mm | 0 |
| Fan | No |
| Fan Mounts 140 mm | 0 |
| Fan Mounts 80 mm | 4 |
| Liquid Cooling Support | No |
| Fan Mounts Total | 4 |
| Fan Mounts 90 mm | 0 |
| Fan Mounts 120 mm | 0 |
| Fan Mounts 92 mm | 0 |
Measures | |
| Weight | 3.3 kg |
| PSU Max Length (max) | 140.0 mm |
| Height | 10.5 cm |
| Depth | 34.0 cm |
| Width | 44.0 cm |
| CPU Cooler Height (max) | 70.0 mm |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2023-12-09 |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.