
Midi Tower (ATX)
*If you do not meet the repayments on your BNPL agreement, your account will go into arrears. This may affect your credit report, which may limit your ability to access a BNPL agreement in the future. Please shop responsibly. 18+ ROI residents only. Credit subject to status. APR 0%. Terms and conditions and late fees app.
Lowest price for Chieftec Hunter GS-01B Tempered Glass is -. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Chieftec Hunter GS-01B Tempered Glass |
| Brand | Chieftec |
Product Properties | |
| Chassis Type | Midi Tower (ATX) |
| Motherboard Support | ATX, Micro-ATX, Mini-ATX |
Connections | |
| Microphone (3.5mm) Port | Yes |
| Headphone (3.5mm) Port | Yes |
| USB-C | No |
| USB-A | Yes |
| No. of USB-A | 1 pcs |
Material | |
| Material | Glass, Steel |
Storage | |
| 3.5" bays | 2 pcs |
| 5.25" bays | 0 pcs |
| 2.5" bays | 2 pcs |
Expansion Slots | |
| Expansion Slots | 7 pcs |
Power Supply | |
| PSU Effect | 0 W |
| PSU Integrated | No |
| PSU Placement | Bottom |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2020-09-30 |
Cooling | |
|---|---|
| Fan Mounts 200 mm | 0 |
| Fan | Yes |
| Fan Mounts 140 mm | 4 |
| Fan Mounts 80 mm | 0 |
| Fans Included | 4 |
| Fan Mounts Total | 6 |
| Fan Mounts 90 mm | 0 |
| Fan Mounts 120 mm | 6 |
| Fan Mounts 92 mm | 0 |
Measures | |
| Weight | 5.0 kg |
| Height | 46.4 cm |
| Depth | 40.8 cm |
| Width | 21.0 cm |
| CPU Cooler Height (max) | 170.0 mm |
| Graphics Card Length (max) | 320.0 mm |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.