
Digital Kitchen Scale kitchen scale, Liquid Measure, Anti Slip Feet, Tare, Dishwasher Safe, Weight (max) 1.2kg, Other Units of Measurement: Fluid Ounces (fl.oz), Pound (lb), Millil
*If you do not meet the repayments on your BNPL agreement, your account will go into arrears. This may affect your credit report, which may limit your ability to access a BNPL agreement in the future. Please shop responsibly. 18+ ROI residents only. Credit subject to status. APR 0%. Terms and conditions and late fees app.
Lowest price for Smeg KSC01WHMWW is €148.36. This is currently the cheapest offer among 4 stores.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Smeg KSC01WHMWW |
| Brand | Smeg |
Product Properties | |
| Accuracy | 1.0 g |
| Material | Plastic, Metal, Stainless Steel, Aluminium |
| Features | Liquid Measure, Tare, Dishwasher Safe, Anti Slip Feet |
| Other Units of Measurement | Pound (lb), Gram (g), Milliliter (ml), Fluid Ounces (fl.oz), Ounce (oz) |
| Removable Weighing Bowl | Yes |
| Colour | White |
| Type of Kitchen Scale | Digital Kitchen Scale |
Power Source | |
|---|---|
| Rechargeable Battery | Yes |
| Battery Included | No |
Measures | |
| Width | 20.5 cm |
| Depth | 20.5 cm |
| Weight (max) | 1.2 kg |
| Height | 15.0 cm |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2024-06-13 |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.