
1920x1080 (Full HD), IPS/PLS
Lowest price for Fujitsu B27-9 TS FHD is €232.52. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Fujitsu B27-9 TS FHD |
| Brand | Fujitsu |
Product Properties | |
| Panel Type | IPS/PLS |
| Surface Treatment | Matte |
| Contrast | 1000 :1 |
| Horizontal Viewing Angle | 178.0 ° |
| Type | Standard |
| Colour | Black |
| Speakers | Yes |
| Picture-By-Picture | No |
| Screen Size | 27.0 " |
| Vertical Viewing Angle | 178.0 ° |
| Response Time | 5 ms |
| Adjustable Height | Yes |
| Pixel Size | 0.311 mm |
| Response Time (Exact Value) | 5.0 ms |
| Resolution | 1920x1080 (Full HD) |
| Refresh Rate | 76 Hz |
| Brightness (Nits) | 250.0 cd/m2 |
| Colour Depth | 8 bit |
Picture | |
| HDR | No |
| Aspect Ratio | 16:9 |
Features | |
| Tiltable | Yes |
| Swivel | Yes |
Design | |
| Pivot 90° | Yes |
| Curved Screen | No |
Sustainability Information | |
| EPEAT Rating | Silver |
| TCO Certification | TCO 8.0 |
| Sustainability Third-party Certifications | EPEAT, TCO, Energy Star |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2021-08-25 |
Connections | |
|---|---|
| Headphone Out | Yes |
| USB | Yes |
| No. of USB (total) | 4 pcs |
| Ethernet | No |
| DisplayPort Type | Standard |
| DVI Ports | No |
| VGA Ports | 1 |
| Thunderbolt | No |
| HDMI Version | 1.4 |
| VGA | Yes |
| USB Type | USB-A, USB-C |
| HDMI | Yes |
| HDMI Ports | 1 |
| DVI | No |
| DisplayPort | Yes |
| 3,5mm In (AUX) | No |
| Memory Card Reader | No |
Power Supply | |
| Energy Consumption (Standby) | 0.2 W |
| Energy Consumption (In Use) | 13 W |
Compatibility | |
| VESA-Mount | Yes |
| VESA-Measurements | 100x100 mm |
Measures | |
| Weight With Stand | 7.6 kg |
| Width | 61.1 cm |
| Depth With Stand | 27.5 cm |
| Height With Stand | 38.5 cm |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.