
Countertop Microwave, 25 Litre, Grill, 900W, Medium size, Width: 51.3cm

W.jpg)
Lowest price for Sharp R-742WW is €170.60. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Sharp R-742WW |
| Brand | Sharp |
Measures | |
| Width | 51.3 cm |
| Depth | 42.95 cm |
| Height | 30.62 cm |
| Weight | 15.1 kg |
| Plate Diameter | 31.5 cm |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2012-06-18 |
Product Properties | |
|---|---|
| Placement | Countertop |
| Door opening | Sideway |
| Features | Display, Grill, Clock, Turntable |
| Turntable | Yes |
| Grill Power | 1000 W |
| Size | Medium size |
| Power | 900 W |
| Power Levels | 11 |
| Volume | 25.0 L |
| Colour | White |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.