
Countertop Microwave, 20 Litre, Grill, 800W, Small size, Width: 43.9cm
Lowest price for Sharp R642INW is €133.56. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Sharp R642INW |
| Brand | Sharp |
Measures | |
| Width | 43.9 cm |
| Depth | 35.6 cm |
| Height | 25.4 cm |
| Weight | 11.4 kg |
| Plate Diameter | 25.5 cm |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2012-09-11 |
Product Properties | |
|---|---|
| Placement | Countertop |
| Door opening | Sideway |
| Features | Defrost, Display, Grill, Auto Cook, Clock, Turntable, Quartz Grill |
| Turntable | Yes |
| Grill Power | 1270 W |
| Size | Small size |
| Power | 800 W |
| Power Levels | 11 |
| Volume | 20.0 L |
| Colour | Silver |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.