
Radio, RDS, DAB+, FM
Lowest price for TechniSat DigitRadio Flex 2 is €70.12. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | TechniSat DigitRadio Flex 2 |
| Brand | TechniSat |
Type | |
| Type | Portable Radio |
| Signal Types | FM, RDS, DAB+ |
Product Properties | |
| Colour | White |
Features | |
| Features | Display, Alarm, Equalizer, Clock, Snooze, Sleep Timer |
| Number of Presets (max) | 20 |
| Antenna | Telescopic |
Watt | |
| Output Power per Channel | 1.5 W |
Power Source | |
| Power Source | Battery |
Wireless | |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| Spotify Connect | No |
Measures | |
| Weight | 268.0 g |
| Height | 15.0 cm |
| Width | 8.2 cm |
| Depth | 8.0 cm |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2021-12-20 |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.