
Radio, DAB+, FM, RDS
Lowest price for TechniSat DigitRadio 51 is €75.15. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | TechniSat DigitRadio 51 |
| Brand | TechniSat |
Type | |
| Type | Stationary Radio |
| Signal Types | FM, RDS, DAB+ |
Product Properties | |
| Colour | White, Grey, Black |
Features | |
| Features | Display, Alarm, Clock, Snooze, Remote Control, Sleep Timer |
| Number of Presets (max) | 20 |
| Antenna | Telescopic |
Connections | |
| Input & Outputs | Headphones 3.5 mm, AUX In 3.5 mm |
Watt | |
| Output Power per Channel | 1.5 W |
Audio | |
| Audio File Formats | MP3, AAC |
Power Source | |
| Power Source | AC Mains |
Wireless | |
|---|---|
| Bluetooth | No |
| NFC | No |
| Wi-Fi | No |
| Spotify Connect | No |
Measures | |
| Weight | 436.0 g |
| Height | 4.9 cm |
| Width | 14.9 cm |
| Depth | 12.6 cm |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2016-06-29 |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.