
CD-Player, FM, RDS, Digital Radio, DAB+
Lowest price for TechniSat DigitRadio 3 Voice is €264.94. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | TechniSat DigitRadio 3 Voice |
| Brand | TechniSat |
Type | |
| System Type | One Unit |
Product Properties | |
| Colour | Black |
Features | |
| Turntable | No |
| CD Changer | No |
| Portable | No |
| Functions | Remote Control, Timer, Display, Snooze, Alarm, Clock |
| CD-Player | Yes |
| Radio | Yes |
Connections | |
| Connections | USB-A, 3.5 mm Jack |
| Memory Card Reader | No |
| Outputs | 3.5 mm Jack |
Watt | |
| Total Output RMS | 20.0 W |
File Formats | |
| Supported File Formats | MP3, AAC, WMA, WAV |
Energy Facts | |
| Power Consumption (in Use) | 40.0 W |
| Power Consumption (Standby) | 0.4 W |
Audio | |
|---|---|
| Supported Disc Formats | CD-RW, CD, CD-R |
| Radio Type | FM, DAB+, Digital Radio, RDS |
| Number of presets | 40 |
| Manual Audio Changes | Volume |
Wireless | |
| Bluetooth | Yes |
| NFC | No |
| Bluetooth Version | 5.0 |
| Wireless Communication | Bluetooth |
Power Source | |
| Power Source | AC Mains |
Measures | |
| Weight | 3.57 kg |
| Height | 13.0 cm |
| Depth | 16.8 cm |
| Width | 38.0 cm |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2021-05-04 |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.