
Cross- & Line Laser, Battery
Lowest price for Bosch GPL 5 Professional is €295.95. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Product | |
|---|---|
| Product name | Bosch GPL 5 Professional |
| Brand | Bosch |
| Type | Cross- & Line Laser |
Product Properties | |
| Features | Self leveling, Horizontal laser line, Vertical laser line, Tripod mount |
| Measurable Temperature (max) | 45.0 °C |
| No. of Laser Lights | 2 pcs |
| Measurement Distance (max) | 30.0 m |
| IP-Class | IP65 |
Power Source | |
|---|---|
| Power Source | Battery |
Measures | |
| Width | 50.0 mm |
| Weight | 0.35 kg |
| Length | 115.0 mm |
| Height | 113.0 mm |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2016-08-22 |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.