
Handheld Electric Planer, Battery
*Please shop responsibly. 18+ ROI residents only. Credit subject to status. APR 0%. Missed payments may incur a fee and affect your ability to use Klarna in the future. T&Cs apply.
Lowest price for Ryobi R18PL-0 Solo is €114.17. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Product | |
|---|---|
| Product name | Ryobi R18PL-0 Solo |
| Brand | Ryobi |
| Type | Handheld Electric Planers |
Product Properties | |
| Included Accessories | Carry Bag |
| Rebating depth (max) | 12.5 mm |
| RPM | 11000 rpm |
| Sawdust Depth (max) | 1.6 mm |
| Planer Width (max) | 82.0 mm |
Power Source | |
|---|---|
| Battery Technology | Li-Ion |
| Power Source | Battery |
| No. of Batteries | 0 pcs |
| Voltage | 18.0 V |
Measures | |
| Weight | 2.4 kg |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2017-11-20 |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.