
Intel Socket 1700, 2024
Lowest price for Intel Processor 300 3.9GHz Socket LGA1700 Boxed is -. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Intel Processor 300 3.9GHz Socket LGA1700 Boxed |
| Brand | Intel |
Cooling | |
| Fan | No |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2024-01-17 |
Product Properties | |
|---|---|
| Virtualization | Yes |
| Threads | 4 |
| Release Year | 2024 |
| ECC Memory Support | No |
| Virtualization Technology | Intel VT-d, Intel VT-x |
| TDP | 46 W |
| Graphics | Intel UHD Graphics 710 |
| L3 Cache | 6 MB |
| Dynamic Frequency Scaling | Intel SpeedStep |
| Overclocking Support | No |
| Boxed | Yes |
| Lithography | 10 nm |
| Generation | Intel Raptor Lake (2022) |
| PCI Express Lanes | 20 |
| Cores | 2 |
| Turbo/Precision Boost | No |
| L2 Cache | 2.5 MB |
| Socket | Intel Socket 1700 |
| Clock Speed | 3.9 GHz |
| Instructions | AVX, SSSE3, SSE3, SHA, MMX, SSE, SSE2, SSE4.2, AVX2, FMA3 |
| Intel Model | 300 |
| Integrated GPU | Yes |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.