
DLP, 16:9 1920x1080 (Full HD)
*If you do not meet the repayments on your BNPL agreement, your account will go into arrears. This may affect your credit report, which may limit your ability to access a BNPL agreement in the future. Please shop responsibly. 18+ ROI residents only. Credit subject to status. APR 0%. Terms and conditions and late fees app.
Lowest price for Nebula Capsule 3 Laser is €524.99. This is currently the cheapest offer among 4 stores.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Nebula Capsule 3 Laser |
| Brand | Nebula |
Type | |
| Type of Projector | Mini |
| Technology | DLP |
Product Properties | |
| Properties | Remote Control, Built-in Speakers |
| Colour | Black |
| Lamp Life (standard mode) | 30000 h |
| Projection Distance (min) | 1.49 m |
| Projection Distance (max) | 3.51 m |
Picture | |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Keystone Adjustment | Horizontal, Vertical |
| HDR Type | HDR10 |
| Brightness (ANSI) | 300 |
| Image Settings | Keystone Corrections, Focus |
| Focus | Power |
| HDR | Yes |
| Light Source | Laser |
| 3D | No |
Features | |
| App Control | Yes |
| Can Run on Batteries | Yes |
Connections | |
|---|---|
| USB In | 1 |
| Inputs | USB |
| USB Type | USB-C |
| HDMI Version | 2.1 |
| 3.5mm (AUX) Out | 1 |
| No. of HDMI | 1 pcs |
| HDMI | Yes |
Display | |
| Screen Resolution | 1920x1080 (Full HD) |
Wireless | |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Wireless Communication | Bluetooth, Wi-Fi |
Measures | |
| Weight | 0.95 kg |
| Width | 83.0 mm |
| Depth | 83.0 mm |
| Height | 170.0 mm |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2023-09-16 |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.