
CD-Player, Cassette Player, Portable, DAB+, FM
Lowest price for Soundmaster SCD5800 is €87.99. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Soundmaster SCD5800 |
| Brand | Soundmaster |
Type | |
| System Type | One Unit |
Product Properties | |
| Colour | Black, Blue, Green |
Features | |
| Turntable | No |
| CD Changer | No |
| Portable | Yes |
| Functions | Cassette Player Single, Display, Light Effect |
| CD-Player | Yes |
| Radio | Yes |
Connections | |
| Connections | USB-A, 3.5 mm Jack |
| Outputs | 3.5 mm Jack |
Watt | |
| Total Output RMS | 3.0 W |
Audio | |
|---|---|
| Supported Disc Formats | CD-RW, CD, CD-R |
| Radio Type | FM, DAB+ |
| Number of presets | 30 |
| Manual Audio Changes | Volume |
File Formats | |
| Supported File Formats | MP3 |
Power Source | |
| Power Source | Battery |
Measures | |
| Height | 13.5 cm |
| Depth | 21.0 cm |
| Width | 30.0 cm |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2021-01-18 |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.