
Radeon Pro WX 3200
*If you do not meet the repayments on your BNPL agreement, your account will go into arrears. This may affect your credit report, which may limit your ability to access a BNPL agreement in the future. Please shop responsibly. 18+ ROI residents only. Credit subject to status. APR 0%. Terms and conditions and late fees app.
Lowest price for AMD Radeon Pro WX 3200 4xDP 4GB is €142.96. This is currently the cheapest offer among 4 stores.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | AMD Radeon Pro WX 3200 4xDP 4GB |
| Brand | AMD |
Series | |
| AMD Radeon | Radeon Pro WX 3200 |
| Type | AMD Radeon |
Product Properties | |
| Factory Overclocked | No |
| Cooling | Active |
| LHR (Lite Hash Rate) | No |
| Stream Processors/CUDA Cores | 640 pcs |
| No. of Fans | 1 |
| VR support (Virtual Reality) | No |
Connections | |
| PCIe Version | 3.0 |
| Connections | Mini DisplayPort |
| Number of DisplayPort | 4 pcs |
| Number of DVI | 0 pcs |
| DisplayPort Version | 1.4 |
| No. of HDMI | 0 pcs |
Additional Info | |
| Created at Klarna | 2020-03-05 |
Display | |
|---|---|
| Resolution (max) | 7680x4320 pixels |
| Display Support | 4 |
Memory | |
| Memory Size | 4 GB |
| Memory Bus | 128 bit |
| Memory Type | GDDR5 |
Compatibility | |
| Nvidia SLI | No |
| OpenGL | 4.6 |
| DirectX | 12.0 |
| AMD Crossfire | No |
| NVLink | No |
| Vulkan | Yes |
Measures | |
| Low Profile | Yes |
| Height | 68.6 mm |
| Length | 168.0 mm |
Have you noticed anything unusual with this product? Please .
Choose your region
Klarna offers flexible payments globally.
Copyright © 2005-2026 Klarna Bank AB (publ). Klarna Bank AB (publ), trading as Klarna, is authorised by the Swedish Financial Supervisory Authority in Sweden and is regulated by the Central Bank of Ireland for consumer protection rules. Please shop responsibly, 18+, ROI residents only, T&Cs apply. Credit subject to status.